Google blokuje reklamy – Dlaczego i jakie?

Google blokuje reklamy – Dlaczego i jakie?

Firmy takie jak Google, czy Facebook, coraz częściej blokują różnego rodzaju reklamy. Czasami wynika to z ograniczeń pranych, czasami z polityki samej firmy. Jakie reklamy Google może zablokować? Jak sobie z tym poradzić?

Jakie reklamy reklamy blokuje Google

Przede wszystkim warto zapoznać się z plikiem pomocy Google na temat ograniczeń ( https://support.google.com/adspolicy/answer/6368711) Ograniczenia reklamowania mogą być zróżnicowane w zależności od kraju promocji.

 1. Pożyczki chwilówki
 2. Broń, noże, pistolety sportowe, pistolety do paintball
 3. Fajerwerki
 4. Materiały wybuchowe (również strony o konstruowaniu bomb, przewodniki, itp.)
 5. Ogłoszenia matrymonialne
 6. Apteki internetowe, leki na receptę (Google nie zezwala na promowanie żadnych aptek internetowych, niezależnie od tego, czy oferują one usługi odbioru recept i dostawy produktów.)
 7. Ogłoszenia związane z aborcją
 8. Usługi związane z leczeniem uzależnień
 9. Papierosy
 10. Narkotyki, substancje zmieniające stan mentalny w celach rekreacyjnych, akcesoria takie jak fajki lub bonga, itp
 11. Tworzenie fałszywych dokumentów
 12. Usługi hakerskie, kradzież kabli, antyradary, zmienianie sygnalizacji świetlnej, podsłuchy pomieszczeń lub telefonów
 13. Usługi pisania prac i egzaminów
 14. Treści nawołujące do nienawiści
 15. Hazard
 16. Sprzedaż alkoholu
 17. Podróbki produktów
 18. Repliki, imitacje (np. markowych produktów)
 19. Reklamy wyborcze
 20. Reklamy serwisów komputerowych, naprawy telefonów komórkowych (dokładniej jako „Pomoc techniczna oferowana użytkownikom przez firmy zewnętrzne” https://support.google.com/adspolicy/answer/6368711). Więcej również we wpisanie na blogu Google1) https://www.blog.google/products/ads/restricting-ads-third-party-tech-support-services/ .

Jak odblokować reklamy?

W pierwszej kolejności polecam kontakt z infolinią Google Ads pod numerem 800 702 380, w godzinach 8:00–17:00, od poniedziałku do piątku.

Warto również zapytać pytanie na forum pomocy Google Ads: https://support.google.com/google-ads/community społeczność dość szybko odpowiada dzieląc się swoim doświadczeniem.

Jeśli zostało zablokowane całe konto z powodu naruszenia warunków korzystania z usług, można skorzystać z formularza: https://support.google.com/google-ads/contact/pf_suspended

Jak reklamować tego typu produkty?

Należy przestrzegać regulaminu Google Ads oraz postępować zgodnie z prawem.

Jednak jeśli nasza reklama jest niesłusznie blokowana, a rozpatrzenie naszego wniosku się wydłuża, można spróbować użyć kreatywnych sposobów jak: bardziej ogólnych fraz kluczowych, spróbować dodać słowa kluczowe z literówkami, uruchomić kampanię dynamiczną w wyszukiwarce na podstawie treści strony, itp.

Powyższe metody to półśrodki. Następnym rozwiązaniem, jest pozycjonowanie strony w organicznych wynikach wyszukiwania, które jako ukryta forma reklamy w skuteczny sposób pomaga promować firmę.

Źródło   [ + ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *