Pozycjonowanie Toruń

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

W czasach sprzyjającej koniunktury gospodarczej prowadzenie działalności wydaje się proste. Z drugiej jednak strony, ze względu na przybywające w szybkim tempie nowe firmy, coraz trudniej się wyróżnić. Aktywna działalność marketingowa na obszarze całej Polski, jak i regionu, jest niezbędna, aby odnieść sukces. Częścią działań marketingowych jest pozycjonowanie, z czego wielu przedsiębiorców doskonale zdaje sobie dzisiaj sprawę.

O ile przedsiębiorcy wiedzą, że trzeba pozycjonować stronę, aby pojawiała się w wynikach wyszukiwania na najwyższych pozycjach, o tyle nie zawsze dają sobie sprawę, iż pozycjonowanie ma różne oblicza. Z jednej strony przedsiębiorca rywalizuje z konkurentami z całego kraju, z drugiej prowadzi szczególnie zażartą walkę z podmiotami regionalnymi.

Dlatego też, każdy przedsiębiorca, który decyduje się na podjęcie działalności w Toruniu, powinien się zdecydować na pozycjonowanie skierowane na wyszukiwania regionalne. Pozycjonowanie Toruń zapewnia przewagę w regionie, co jest pierwszym krokiem do zdobycia rynku ogólnopolskiego.

Pozycjonowanie stron Toruń – co zyskujesz?

Internet jest dziś najważniejszym obszarem z punktu widzenia marketingu. Odpowiednio poprowadzona kampania internetowa daje lepsze rezultaty niż reklamy w mediach tradycyjnych czy też w przestrzeni publicznej. Na niewiele zdadzą się jednak reklamy na stronach internetowych czy inne formy promocji w sieci, jeśli w wynikach wyszukiwania Twoja strona pojawia się na samym końcu. Dlaczego pozycjonowanie stron Toruń jest tak przydatne? Wystarczy spojrzeć na główne korzyści, które zapewnia:

  • zwiększa ruch na stronie
  • zwiększa przychody
  • zwiększa rozpoznawalność marki
  • wzmacnia renomę marki
  • pomaga wybić się na rynku ogólnopolskim

Większy ruch na stronie

Bezpośrednią konsekwencją skutecznego pozycjonowania Toruń jest zwiększenie ruchu na stronie. Często nie docenia się tego, jak wielu internautów korzysta z wyszukiwania lokalnego. W końcu poszukując usług stacjonarnych, takich jak naprawa samochodu czy krawiectwo, mieszkaniec Torunia nie jest zainteresowany ofertami z Warszawy czy Krakowa. Dlatego też wpisuje w wyszukiwarce frazę „warsztat samochodowy Toruń”, co ogranicza wyniki do zakładów działających na terenie lub w okolicy miasta. Jeżeli Twoja pozycja w tych wyszukiwaniach będzie wysoka, spowoduje to wzrost liczby odwiedzin na stronie, co przełoży się również na zwiększenie przychodów, o ile zostanie spełnionych kilka dodatkowych warunków. Również poszukując firm działających online, często klienci preferują podmioty zarejestrowane w okolicy. Dotyczy to nawet sklepów internetowych, gdyż klienci zakładają, że skoro sklep znajduje się niedaleko, z pewnością paczka dotrze nieco szybciej.

Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Wzrost przychodów

Celem wszelkich działań marketingowych jest oczywiście wzrost przychodów. Jeżeli pozycja strony w wyszukiwarce będzie wysoka, będzie ją odwiedzało więcej osób, zatem przychody powinny rosnąć. Wystarczy bowiem, aby tylko część z nowych odwiedzających decydowała się na dokonanie zakupu. Jednak jeśli chcesz znacząco zwiększyć przychody, poza walką o wysoką pozycję w wyszukiwaniach, powinieneś również zadbać o estetykę i treść Twojej strony. Ażeby zachęciła ona do dokonania zakupu, powinna wyglądać profesjonalnie, zawierać treść perswazyjną oraz szybko się wczytywać. Czynniki te są ważne również z perspektywy pozycjonowania strony. Algorytmy Google oceniają bowiem atrakcyjność strony dla Klienta, a nie tylko jej zgodność tematyczną z wpisywaną frazę. Nie zmienia to jednak faktu, że skuteczne pozycjonowanie Toruń wymaga nasycenia treści na stronie internetowej frazami kluczowymi wraz z nazwą miasta lub regionu, w który celujemy.

Pozycjonowanie Toruń, a rozpoznawalność marki

Skuteczne pozycjonowanie Toruń w dużej mierze bezpośrednio przekłada się na wzrost przychodów, o czym wspomniano wcześniej, niemniej jednak działania SEO również w bardziej subtelny sposób przekładają się na sukces firmy. Dzięki poprawie pozycji w wyszukiwaniach, dana firma staje się lepiej rozpoznawalna. Internauta nie musi nawet otworzyć witryny, ale jeśli znajduje się ona na pierwszej stronie wyszukiwania, z pewnością ją zauważy. Tym samym, kiedy w przyszłości spostrzeże nazwę czy logo marki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się na zakup produktu lub usługi. Badania wykazują bowiem, że konsumenci preferują to, co już znają, nawet jeśli jest to pozorna znajomość, wynikająca choćby ze spostrzeżenia nazwy firmy w przestrzeni publicznej lub właśnie w internecie.

Wzrost renomy marki poprzez skuteczne pozycjonowanie Toruń

Dając się zobaczyć w wyszukiwaniach, nie tylko zwiększysz swoją rozpoznawalność, ale również renomę. Należy bowiem pamiętać, że są to dwie zupełnie różne rzeczy. Rozpoznawalnych jest wiele firm, które wcale nie są uważane za renomowane, najczęściej jednak oferują tanie produkty. W jaki sposób pozycjonowanie stron www Toruń wpływa na renomę przedsiębiorstw? Nie ma wątpliwości, że konsumenci doceniają marki wyróżniające się na tle konkurencji. Niewątpliwie obecność na jednym z pierwszych miejsc w wyszukiwaniach to wyróżnienie, świadczące o tym, że przynajmniej w pewnym obszarze firma ma przewagę nad konkurencją. Co więcej, firma, która dominuje nad rywalami w internecie, uznawana jest za solidną i profesjonalną, gdyż zdobycie pozycji w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy, umiejętności i ciężkiej pracy, a użytkownicy doskonale o tym wiedzą.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Pozycjonowanie stron Toruń jako dobry start

Nowa firma z aspiracjami, która planuje podbić rynek ogólnopolski, a może i europejski, często zaczyna od działań w regionie. Zdobycie pozycji lidera w mieście czy województwie to dobry start przed próbą zdominowania większych rynków. Jeżeli pozycjonowanie Toruń do spółki z innymi działaniami marketingowymi sprawi, że zdobędziesz duże grono klientów oraz renomę lokalną, o wiele łatwiej będzie Ci wchodzić na kolejne rynki. Będziesz dysponował bowiem odpowiednimi referencjami, a przede wszystkim środkami, które pozwolą Ci się rozwijać.

Niezależnie od tego, na jak rozległym obszarze działasz, czy prowadzisz małą czy dużą firmę oraz jakie masz plany na przyszłość, z pewnością pozycjonowanie Toruń przyniesie Ci wiele korzyści, jeżeli prowadzisz działalność również w tym mieście. Zachęcam do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu, abym mógł Ci pomóc w zdobyciu rynku lokalnego i ogólnopolskiego.

Cennik Pozycjonowania Toruń

Pozycjonowanie lokalne Toruń już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.

Dane kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 22 213 92 20
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980