Pozycjonowanie Sosnowiec

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Konieczność zaznaczenia swojej obecności w internecie jest już dzisiaj oczywista dla niemal każdego przedsiębiorcy. Nieco mniejsza jest świadomość w kwestii pozycjonowania i jego znaczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o działania SEO na poziomie lokalnym.

Pozycjonowanie Sosnowiec jest natomiast absolutnie najpotrzebniejszym działaniem marketingowym dla wielu firm działających w mieście. Dotyczy to podmiotów działających tylko lokalnie, jednak nawet firmy o większym zakresie działania powinny zdecydować się na lokalne pozycjonowanie stron Sosnowiec, aby pozyskać więcej klientów w regionie.

Działania SEO ograniczone do pozycjonowania strony dla wyszukiwań określających lokalizację poszukiwanych usług, dają przedsiębiorcy szereg korzyści. Pierwsze efekty zwykle są widoczne bardzo szybko, jednak pozycjonowanie stron internetowych Sosnowiec to przede wszystkim działania długofalowe, które najlepsze skutki daje po miesiącach stosowania.

Stań się widoczny

Sprzedajesz doskonałe pieczywo, jesteś wybitnym fryzjerem, a może robisz genialne zdjęcia, a mimo to Twój zakład stale jest pusty? Prawdopodobnie problem tkwi w tym, że mało kto wie o istnieniu Twojej firmy. Nawet jeśli posiadasz lokal w centrum miasta, niewielu klientów będzie do niego zaglądało, nic nie wiedząc o Twojej marce. Dlatego też powinieneś się pokazać, i to nie tylko w przestrzeni publicznej, poprzez duży baner i plakaty reklamowe, ale również, a może przede wszystkim w internecie. Dzisiaj to właśnie w sieci klienci najczęściej szukają opinii na temat usług. Decyzje zakupowe często podejmowane są przed ekranem komputera lub smartfonu. Skuteczne pozycjonowanie Sosnowiec sprawi, że ludzie dowiedzą się o istnieniu Twojej firmy, przez co przestanie ona być dla nich anonimowa. Nikt już nie będzie przechodził obojętnie obok Twojego lokalu.

Pozycjonowanie Sosnowiec, czyli zbuduj swoją renomę

Ażeby pozyskać klientów, musisz zwrócić ich uwagę, jednak zwykle to nie wystarcza. Co prawda w niektórych branżach klienci nieszczególnie przywiązują wagę do jakości oferowanych usług, przeważnie jednak okazuje się ona ważna. Nie brakuje w końcu marek, które są dobrze rozpoznawalne, a mimo to ich właściciele notują niewielkie przychody. Dlatego też, kiedy Twoja firma staje się rozpoznawalna, zadbaj również o jej prestiż. W tym także pomaga przedsiębiorcom pozycjonowanie stron internetowych Sosnowiec. W jaki sposób? Otóż za najbardziej prestiżowe uznawane są firmy, które wygrywają z konkurencją – w dowolnej kategorii. Niewątpliwie wysoka pozycja w wyszukiwaniach na popularne frazy oznacza, iż firma pokonała dziesiątki podmiotów działających w tej samej branży. Stąd też skuteczne pozycjonowanie Sosnowiec powoduje, że klienci postrzegają firmę jako bardziej kompetentną, pełniącą rolę jednego z liderów w branży.

Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Pozycjonowanie stron Sosnowiec, jako sposób na zwiększenie przychodów

Celem każdego przedsiębiorstwa jest maksymalizacja przychodów i ograniczanie kosztów. Dążyć do tego celu można różnymi drogami, a jedną z nich jest skuteczne pozycjonowanie lokalne. Jeśli przychody mają być większe, musisz więcej sprzedawać, a do tego potrzebny jest napływ nowych klientów. Większa konwersja, a więc upraszczając – ilość wejść na stronę, bezpośrednio przekłada się na zwiększenie sprzedaży, choć oczywiście również inne czynniki odgrywają w tej kwestii swoje role. Niemniej jednak, aby sprzedawać więcej, trzeba zwiększyć ruch na stronie. Dotyczy to zarówno firm działających stacjonarnie – np. restauracji czy warsztatów samochodowych zlokalizowanych w Sosnowcu, jak i sprzedawców oraz usługodawców działających online dla klientów z całego kraju. W przypadku tych pierwszych, wizyta klienta na stronie ma skutkować zachęceniem do odwiedzin w lokalu. Natomiast wizyta na stronie np. firmy projektującej strony internetowe czy też sklepu prowadzącego sprzedaż wysyłkową, powinna skutkować złożeniem zamówienia na produkt lub usługę. Wskazaną różnicę należy uwzględnić, przygotowując teksty perswazyjne przeznaczone do zamieszczenia na stronie internetowej.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Warto również obalić mit, jakoby pozycjonowanie lokalne generowało wysokie koszty, czyniące działania SEO nieopłacalnymi. Jest wręcz przeciwnie gdyż mimo początkowo istotnych nakładów finansowych, z czasem pozycjonowanie generuje minimalne koszty. Ponadto, należy zaznaczyć, iż żadna złotówka nie jest marnowana. Kampania skierowana jest bowiem do wąskiej grupy odbiorców – klientów poszukujących usług w Sosnowcu. Tym samym możemy zakładać, iż każdy, kto dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwaniu lokalnym trafi na stronę firmową, jest wstępnie zainteresowany jej ofertą.

Pozycjonowanie stron www Sosnowiec to oferta skierowana do każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność na terenie miasta. W przypadku zakładów ograniczających działalność tylko do Sosnowca pozycjonowanie lokalne jest podstawowym działaniem promocyjnym, bez którego nie sposób wyobrazić sobie sukces przedsiębiorstwa. Natomiast firmy, których działalność wykracza poza grancie miasta, a także sklepy i usługodawcy działający online, powinni potraktować pozycjonowanie Sosnowiec jako przydatne uzupełnienie kampanii.

Cennik Pozycjonowania Sosnowiec

Pozycjonowanie lokalne Sosnowiec już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.

Dane kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 22 213 92 20
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980