Pozycjonowanie Łódź

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Podstawą sukcesu biznesu w świecie realnym, jest zaistnienie w sieci. Pozycję w internecie zdobywa się na wiele sposobów, a jednym z nich jest skuteczne pozycjonowanie strony. Jeżeli Twoja strona będzie się pojawiała na pierwszej stronie wyszukiwań na frazy wpisywane przez potencjalnych klientów, Twoja firma zanotuje gwałtowny wzrost sprzedaży, a tym samym również przychodów.

Pozycjonowanie stron Łódź i nie tylko

Jednym z celów pozycjonowania jest wyróżnienie strony Twojej firmy na tle lokalnych konkurentów Skuteczne pozycjonowanie Łódź sprawi, że zyskasz większą renomę niż Twoi rywale.  Niemniej ważne jest także zdobycie wysokich pozycji na frazy bardziej ogólne. Nie każdy użytkownik z Łodzi, Krakowa, czy Warszawy, poszukując usług lub sklepów, wpisuje frazę wraz z nazwą miasta. Wyjątkiem są usługi lokalne, świadczone w lokalach znajdujących się na terenie danej miejscowości.

Podstawowe działania SEO

W przypadku każdego zlecenia przyjmuję nieco inną strategię, uzależnioną od specyfiki firmy, jej aktualnej sytuację oraz strategii na przyszłość. Jedna pewne działania powtarzają się zawsze. Należą do nich:

  • optymalizacja strony www
  • nasycenie witryny frazami kluczowymi
  • linkowanie

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Optymalizacja strony www

Algorytm Google ocenia setki czynników, aby ostatecznie zdecydować o przydatności strony dla internauty. Nie chodzi tutaj tylko o zawartość strony i obecność lub brak danej frazy kluczowej w treści. Jednym  z ważniejszych czynników jest atrakcyjność i sprawność funkcjonowania witryny. Nawet wzorcowe wykonanie wszelkich działań SEO, mających na celu pozycjonowanie witryny na daną frazę, nie da rezultatów, jeśli strona nie będzie odpowiednio zoptymalizowana, gdyż Google uzna ją za nieprzydatną i wyrzuci na dalekie pozycje we wszystkich możliwych wyszukiwaniach. Przygotowanie witryny pod kątem technicznym to kluczowy aspekt na drodze do zdobycia wysokich pozycji w wyszukiwaniach. Dostosuję Państwa stronę do wymagań algorytmu, sprawiając, iż będzie przejrzysta i przyjazna dla internauty. Najważniejsze jednak, aby każda podstrona wczytywała się błyskawicznie, bez względu na ciężar zawartości w postaci plików wideo, audio lub obrazów.

Nasycenie witryny frazami kluczowymi

Zoptymalizowana pod kątem technicznym strona jest gotowa, aby zdobywać najwyższe pozycje w wyszukiwaniach na poszczególne frazy. W tym celu należy zamieścić na stronie dane frazy w odpowiednich miejscach i z odpowiednią częstotliwością. Niektórzy laicy w dziedzinie pozycjonowania SEO decydują się na zapełnienie każdej możliwej przestrzeni tekstem wypełnionym w kilkudziesięciu procentach wybraną frazą. Działania takie nie tylko nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, ale wręcz spychają stronę na dalsze pozycje w Google. Dzieje się tak ze względu na kary nakładane na strony stosujące wymienione powyżej praktyki.

Linkowanie

Twórcy algorytmu Google wychodzą z założenia, iż popularna strona, to przydatna strona. Dlatego też algorytm docenia witryny, o których wspomina się w innych obszarach internetu. Im więcej linków tym lepiej, jednak istotna jest również jakość. Każda strona internetowa posiada określony przez Google autorytet, ustalany głównie na podstawie popularności. Nie jet tajemnicą, iż wraz z popularnością strony rośnie wartość zamieszczanych na niej linków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży posiadam sieć kontaktów umożliwiającą mi linkowanie na prestiżowych stronach o wyjątkowo wysokim autorytecie.

Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Pozycjonowanie stron Łódź – co je wyróżnia?

Cele pozycjonowania ogólnopolskiego i lokalnego są podobne, tak samo jak wdrażane działania. Na czym polega różnica? W przypadku lokalnych działań SEO walczymy o pozycję w wyszukiwaniu fraz połączonych z nazwą danego miasta, a czasami nawet dzielnicy. Pozycjonowanie tego typu wskazane jest przede wszystkim dla firm, które prowadzą działalność w Łodzi, jednak ogólnopolskie przedsiębiorstwa również powinny się promować w największych miastach w kraju.

Wydaje się, że pozycjonowanie stron www Łódź jest szczególnie korzystne, ze względu na specyfikę miasta. Niegdyś jedno z najważniejszych miast w kraju, pod koniec ubiegłego wieku przeżyło znaczny kryzys. Przemysł w mieście podupadł, a ludzie powyjeżdżali. Przez długi czas miasto nie było atrakcyjne ani dla biznesu, ani dla mieszkańców. W ostatnich latach zauważamy jednak znaczące zmiany. Coraz to nowe firmy otwierają swoje siedziby w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej, przybywa firm usługowych, a ludzie coraz rzadziej wyjeżdżają za pracą do innych miejscowości. Rozwijający się rynek, z jakim mamy do czynienia w stolicy województwa łódzkiego, to idealne miejsce do tego, aby powalczyć o pozycję lidera branży.  W mieście rywalizuje ze sobą stosunkowo niewiele podmiotów biznesowych, przez co pozycjonowanie stron www Łódź jest nieco łatwiejsze, ze względu na mniejsza rywalizację.

Cennik Pozycjonowania Łódź

Pozycjonowanie lokalne Łódź już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.