Pozycjonowanie Jaworzno

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

W początkach popularności internetu, gdy marketing online stawiał pierwsze kroki, pozycjonowanie było proste. Kilka odpowiednich fraz kluczowych na stronie, względnie przejrzysta witryna i już jesteśmy w czołówce wyszukiwań, ze względu na niewielką liczbę rywali w walce o pozycję numer 1.

Tamte czasy jednak minęły, dzisiaj konkurencja jest silniejsza, firm w internecie jest o wiele więcej, a algorytmy Google stały się niewiarygodnie inteligentne. Dlatego skuteczne pozycjonowanie Jaworzno, Katowice, Kraków, a także to ogólnopolskie, to zadanie wymagające potraktowania go poważnie.

Przemyślane, systematyczne działania

Swoje działania opieram na szczegółowej analizie sytuacji która umożliwia mi objęcie właściwego kierunku działań. Kwestie, którymi zajmuję się w pierwszej kolejności, to:

 • Audyt SEO – zanim rozpocznę dążenie do wywalczenia wysokiej pozycji w wyszukiwarce, sprawdzam, jak wiele będzie do zrobienia. Poddaję szczegółowej ocenie widoczność strony w wyszukiwaniu istotnych fraz kluczowych, a także analizuję jakość optymalizacji samej witryny. Ostatecznym rezultatem udanego audytu jest informacja na temat zalecanych działań.
 • Analiza firmy i branży – cel działań SEO jest uzależniony od profilu działalności Twojej firmy oraz specyfiki branży, zatem trzeba je przeanalizować, aby przeprowadzić właściwie ukierunkowane pozycjonowanie. Działasz lokalnie, na terenie całego kraju, czy globalnie? Sprzedajesz produkty czy świadczysz usługi? Przedsiębiorstwa z Twojej branży kierują ofertę do konkretnej grupy docelowej? Współpracują z klientami prywatnymi czy instytucjonalnymi? Są to podstawowe pytania, które zadam, zanim określę strategię SEO dla Twojej firmy.
 • Analiza konkurencji – biznes jest jak rozgrywka sportowa, w której trzeba odpowiadać na zagrania rywali. Dlatego swoje działania SEO poprzedzam sprawdzeniem konkurencji. Kto dominuje na rodzimym rynku? Co cechuje liderów? W wyszukiwaniu na jakie frazy konkurencja jest przed nami, a na które to my jesteśmy gonieni przez rywali? To tylko niektóre pytania, na które znajduję odpowiedzi.
Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Analizy – ogólna SEO, jak i sprawdzenie konkurencji – w okrojonej formie powtarzam wielokrotnie, także już podczas wdrażania właściwych działań. Rynek jest zmienny, podobnie jak algorytm Google, dlatego jest to absolutnie konieczne.

Wnioski wyciągnięte z przeprowadzonej na początku współpracy analizy wykorzystuję do określenia strategii SEO. Na jej podstawie decyduję, jakie podjąć działania, a następnie to robię. Standardem jest optymalizacja strony, z doświadczenia bowiem wiem, że niemal zawsze znajdzie się coś do poprawy w jej strukturze lub też w wypełniającej stronę treści. Czasami wystarczy skonwertować kilka obrazów, innym razem dodać podstrony. Standardem jest uzupełnienie oferty oraz innych tekstów na stronie brakującymi frazami kluczowymi.

Częstym błędem jest rezygnacja z pozycjonowania strony po osiągnięciu wyznaczonego celu. Efektem jest utrata uzyskanej pozycji w wyszukiwaniach, gdyż algorytm Google szybko reaguje na brak aktywności. Oferuję stałą opiekę nad stroną, poprzez systematyczne powtarzanie właściwych czynności z zakresu pozycjonowania stron Jaworzno, jak i na inne miejscowości oraz cały kraj. W zakres stałych działań wchodzą:

 • monitorowanie widoczności
 • konwersja nowych plików na stronie
 • pozyskiwanie linków zewnętrznych
 • modyfikacja treści an stronie

Ponadto, kiedy strona uzyska już wysokie miejsca w wyszukiwaniach na najważniejsze frazy, nie spoczywam na laurach, starając się dotrzeć na sam szczyt oraz odnajduję mniej popularne frazy, o które również warto zawalczyć. Często po osiągnięciu głównych celów przychodzi czas na pozycjonowanie lokalne. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych firm, np. działających tylko na terenie miasta, skuteczne pozycjonowanie Jaworzno to podstawa, dlatego trzeba o tę kwestię zadbać już na samym początku.

Formularz kontaktowy

Pozycjonowanie stron Jaworzno

Pozycjonowanie lokalne to w niemal każdym przypadku istotny aspekt moich działań, jednak w miastach średnich i małych odgrywa absolutnie kluczową rolę. Wyróżnienie placówki handlowej lub usługowej w wyszukiwaniach dla takiej miejscowości, jak Jaworzno okazuje się relatywnie proste i daje wymierne efekty. Z czego o wynika? Jeżeli jesteś fryzjerem, hydraulikiem, naprawiasz rowery lub remontujesz mieszkania, w mieście takim jak Warszawa czy Kraków Twoja konkurencja to setki podmiotów, które również pragną zdobyć najwyższą pozycję w wyszukiwarce. W mniejszych miejscowościach rywali jest kilkunastu lub co najwyżej kilkudziesięciu. Jeżeli zatem przeprowadzę dla Ciebie  pozycjonowanie Jaworzno, gdyż to właśnie w tym mieście działasz, w krótkim czasie staniesz się jednym  lokalnych liderów branży.

Lokalne pozycjonowanie stron www zapewni Ci szereg korzyści:

 • pozyskasz klientów z różnych części miasta
 • trafisz z ofertą do klientów mających doskonały dostęp do Twoich usług
 • zdobędziesz renomę
 • zyskasz możliwość dalszego rozwoju biznesu

Zakończywszy przeprowadzanie audyty, po sporządzeniu raportu jesteśmy gotowi do podjęcia właściwych działań. Kluczowe jest zoptymalizowanie witryny, aby działała płynnie, a czas wczytywania podstron był możliwie najkrótszy. Ogromne znaczenie ma właściwe przystosowanie plików graficznych i wideo. Ponadto, działamy również na poziomie treści, zapełniając stronę sensownym przekazem ubranym w czytelną formę, z uwzględnieniem zaleceń SEO.

Naszym zadaniem jest również znalezienie właściwych fraz kluczowych. Jeżeli obsługujemy firmę wywodzącą się ze stolicy Dolnego Śląska, wykonując pozycjonowanie strony Wrocław, poszukujemy fraz zawierających nazwę miasta, jak i tych ogólnych.

Następnie z częstotliwością oczekiwaną przez algorytmy Google rozmieszczamy wybrane frazy na stronie głównej, podstronach oraz na stronach zapleczowych. Grupę najważniejszych działań SEO dopełnia odnalezienie atrakcyjnych źródeł linków. Obecność linku do strony firmowej w sieci to jeden z kluczowych elementów uwzględnianych przez Google. Zapewniamy dostęp do portali wysoko cenionych przez algorytm.

Na bieżąco sprawdzamy efekty naszych działań oraz w razie potrzeby lekko je modyfikujemy. Pragniemy zauważyć, że pozycjonowanie to działanie ciągłe, które tak naprawdę nigdy się nie kończy, jeżeli strona ma zachować wysoką pozycję w Google. Dlatego też po wprowadzeniu witryny do wyszukiwarek i przeprowadzeniu niezbędnych działań początkowych, kontynuujemy pozycjonowanie poprzez zamieszczanie w sieci linków do strony, odświeżanie treści na stronie, zdobywanie pozycji na kolejne frazy i tym podobne czynności.

Cennik pozycjonowania

Pozycjonowanie lokalne Jaworzno już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niska i może wymagać większego zaangażowania.

Dane Kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 32 441 62 40
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980