Pozycjonowanie Gliwice

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Prowadzenie firmy wiąże się z szeregiem obowiązków, przez które polscy przedsiębiorcy zwykle są nieustannie zajęci. Natłok spraw do załatwienia sprawia, że o niektórych z nich zwyczajnie się zapomina lub też niedostatecznie się o nie dba. Niestety często jest tak z pozycjonowaniem lokalnym, gdyż przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z jego znaczenia.

Natomiast w rzeczywistości dla niektórych firm powinno być to główne narzędzie marketingowe, innym natomiast przyda się jako wsparcie działań promocyjnych. Na czym polega pozycjonowanie Gliwice i jakie daje korzyści? Postaram się krótko i w przystępny sposób przybliżyć temat.

Cele pozycjonowania Gliwice

Pozycjonowanie lokalne może pełnić zróżnicowane role. Nieco inne cele stawiamy sobie pozycjonując stronę firmy ogólnopolskiej, dla której Gliwice to jeden z wielu obszarów działania, a inne dla przedsiębiorstw, które działają tylko w Gliwicach. W przypadku tych pierwszych, pozycjonowanie Gliwice to niejako uzupełnienie kampanii. W ich przypadku wykonuje się pozycjonowanie lokalne dla wielu miast w Polsce, aby zaznaczyć w nich swoją obecność. Natomiast jeśli chodzi o firmy, które działają tylko na miejscu, jak na przykład stacjonarne zakłady usługowe, naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w danym mieście. W takich przypadkach pozycjonowanie stron Toruń staje się priorytetem w zakresie działań marketingowych. Nie zależy nam wcale lub zależy nam w niewielkim stopniu na trafieniu do klientów z innych miast, jednak chcemy jak najwyraźniej zaznaczyć swoją obecność w wyszukiwaniu lokalnym.

Dlaczego zdecydować się na pozycjonowanie Gliwice?

Firmy lokalne, które nie decydują się na pozycjonowanie stron www Gliwie bardzo często znikają z rynku już po kilku miesiącach. Właśnie na początku działalności pozycjonowanie jest najważniejsze, aby dać znać konsumentom, że na rynku pojawił się nowy podmiot, oferujący danego rodzaju produkty lub usługi. W dzisiejszych czasach nie sposób zwrócić uwagę klientów, jeśli nie podejmie się odpowiednich aktywności w internecie.

Wynika to z faktu, że nawet w przypadku najprostszych usług, wielu klientów szuka ich w pierwszej kolejności właśnie w internecie. Użytkownicy sprawdzają w sieci, gdzie mogą się udać, aby zjeść obiad, naprawić rower czy wykonać zdjęcie do paszportu. Następnie sprawdzają opinie internetowe na remat poszczególnych firm i dopiero wtedy wybierają się do konkretnej placówki. Tym samym wysoka pozycja w wyszukiwaniach jest potrzebna, aby klienci w ogóle dowiedzieli się o istnieniu firmy.

Lokalne pozycjonowanie stron Gliwice zapewnia jednak nie tylko rozpoznawalność, ale również pomaga budować renomę marki. Wysokie miejsce w wyszukiwaniach oznacza docenienie przez Google, co użytkownicy internetu interpretują jako prestiż. O ile w przypadku stacjonarnych firm lokalnych naszym celem nadrzędnym jest zdobycie pierwszej pozycji w wyszukiwaniach, o tyle przedsiębiorstwom działającym na terenie całej Polski często bardziej zależy właśnie na prestiżu. Liczą oni, że nawet jeśli w wyniku danego wyszukiwania klient nie skorzysta z usługi, to za kilka tygodni lub miesięcy zrobi to, natrafiając na produkt danej marki, gdyż od razu rozpozna firmę, która kojarzy mu się z prestiżem.

Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Pozycjonowanie stron Gliwice, a wzrost przychodów

Nie da się ukryć, że docelowo każde działanie podejmowane przez firmę ma prowadzić do zwiększenia przychodów. Nie inaczej jest w przypadku pozycjonowania stron internetowych Gliwice. Wysoka pozycja w wyszukiwaniach ma zachęcić do wejścia na stronę, a następnie skorzystania z oferty. Bez wątpienia pozycjonowanie lokalne zapewnia spełnienie tych oczekiwań. Niemniej jednak zwiększenie przychodów zależy również od wielu innych czynnikach. Nie można zapominać o takich w kwestiach, jak przekaz zawarty na stronie internetowej, jakość obsługi klienta, czy wreszcie jakość produktu/usługi.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych Gliwice?

Podobnie jak w przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego, pozycjonowanie Gliwice polega na wykonywaniu szeregu działań, mających na celu: po pierwsze uznanie przez Google danej strony internetowej za użyteczną, a po drugie wyniesienie jej na szczyty wyszukiwań dla odpowiednich fraz kluczowych. Wszystkie działania, które podejmuję po przyjęciu zlecenia na pozycjonowanie Gliwice, można przydzielić do jednej z trzech kategorii:

  • audyt SEO
  • pozycjonowanie on-site
  • pozycjonowanie off-site

Audyt SEO

Ażebym mógł podjąć właściwe działania, które umożliwią zdobycie szczytów wyszukiwań, muszę zapoznać się z aktualną sytuacją i ocenić, jakie działania będą niezbędne do wprowadzenia. Sprawdzam, na jakich pozycjach strona znajduje się w wyszukiwaniach na najważniejsze frazy, a także określam jak dobrze zoptymalizowana jest strona. Poszukuję obszarów, w których jest najwięcej do zrobienia, ale również tych, w których wszystko jest odpowiednio dograne, aby nie tracić niepotrzebnie czasu i środków na zbędne działania. Wykonanie audytu kończy się sporządzeniem raportu, który podsumowuje aktualną sytuację strony, jeśli chodzi o pozycję w wyszukiwaniach, oraz wskazuje zalecane działania.

Optymalizacja on-site

Pozycjonowanie stron www Gliwice wymaga wykonania pewnych czynności na stronie internetowej. Niezależnie od tego, na jaki region pozycjonujemy stronę, czy są to działania lokalne, czy na całą Polskę, należy zoptymalizować stronę. Rzecz w tym, iż tylko strony, które szybko się wczytują, są estetyczne oraz zapełnia je przydatna i sformatowana treść mają szansę w walce o wysokie pozycje w wyszukiwaniach.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Wykonując pozycjonowanie Gliwice należy jednak wykonać również pewne czynności dodatkowe, specyficzne dla pozycjonowania lokalnego. Najważniejszą kwestią jest znalezienie właściwych fraz kluczowych zawierających nazwę miasta, a czasami również nazwy dzielnic. Następnie należy przygotować odpowiednie treści zawierające frazy i zamieścić je na stronie. W przypadku firm ogólnopolskich, dla których wykonuję pozycjonowanie lokalne dla wielu miast, zalecam przygotowanie dodatkowych podstron dedykowanych poszczególnym miejscowościom. W takim przypadku na każdej podstronie zamieszczam teksty z frazami zawierającymi nazwy innych miast.

Pozycjonowanie off-site

Pozycjonowanie off-site w ramach pozycjonowania stron Gliwice jest bardzo podobne do klasycznego pozycjonowania na całą Polskę. Różnice tkwią w zasadzie w szczegółach. Przykładowo, wykonując link building w ramach pozycjonowania Gliwice, a więc zamieszczając linki na stronach zewnętrznych, wybieram głównie portale lokalne, poruszające tematy dotyczące miasta lub regionu. W ten sposób wysyłam sygnał robotom Google, iż firma, dla której wykonuję zlecenie, jest powiązana z regionem, przez co zasługuje na wyróżnienie w wyszukiwaniach lokalnych. Ponadto, zamieszczając frazy kluczowe na stronach zapleczowych, dołączam do nich nazwę miasta.

Cennik Pozycjonowania Gliwice

Pozycjonowanie lokalne Gliwice już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.

Dane kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 22 213 92 20
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980