Pozycjonowanie Częstochowa

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Prowadzenie lokalnego biznesu oraz jego reklama mogą wydawać się proste, ze względu na konkurencję ograniczoną często do danego obszaru. Jeżeli prowadzisz piekarnię, salon fryzjerski czy warsztat samochodowy w Częstochowie, Twoimi rywalami biznesowymi są jedynie podmioty działające w mieście lub jego okolicach. Mimo to, pomimo profesjonalizmu przedsiębiorców i korzystnej koniunktury wiele lokalnych biznesów upada lub nie przynosi oczekiwanych zysków. Często wynika to z niewłaściwego zamysłu na działania marketingowe. Kluczowe jest pozycjonowanie lokalne, dzięki któremu firma zyskuje przewagę nad lokalną konkurencją. Dlaczego pozycjonowanie Częstochowa jest tak istotne i na czym polega? Pokrótce przedstawię najważniejsze aspekty pozycjonowania lokalnego, które mogę przeprowadzić dla Twojej firmy oraz korzyści, jakie dzięki niemu odniesiesz.

Pozycjonowanie Częstochowa – wyróżnij się na tle konkurencji

Niektórzy lokalni przedsiębiorcy zupełnie ignorują konieczność promocji w internecie. Czasami wychodzą oni z założenia, że działając na niewielkim obszarze, mogą polegać jedynie na poczcie pantoflowej. Niestety, na dłuższą metę to nie wystarcza, zwłaszcza jeśli w okolicy pojawiają się konkurenci świadomi siły drzemiącej w promocji internetowej. Poza tym, polegając jedynie na poleceniach klientów, przedsiębiorca ma bardzo ograniczone możliwości. Być może uda mu się zdobyć grono stałych klientów, jednak po pewnym czasie zabraknie po prostu osób, które mógłby w ten sposób pozyskać. Nie decydując się na pozycjonowanie stron Częstochowa, firma nie może również liczyć, iż z ich usług będą korzystali turyści czy też inne osoby, które przebywają w mieście tymczasowo. Wydaje się to szczególnie istotne w przypadku Częstochowy, która należy do najczęściej odwiedzanych miast w mieście, głównie za sprawą licznie przybywających pielgrzymek na Jasną Górę.

Opłacalność pozycjonowania stron Częstochowa.

Pozycjonowanie lokalne to z pewnością jedno z najbardziej opłacalnych działań marketingowych. Głównym celem twórców kampanii promocyjnych jest stworzenie przekazu i wybór formy reklamy, która będzie trafiała przede wszystkim do tych odbiorców, którzy mogą być realnie zainteresowani ofertą. Niestety wielkie billboardy z reklamą np. pokarmu dla dzieci nie zainteresują osób bezdzietnych czy np. nastolatków. Mimo to cena reklamy rośnie wraz z liczbą jej odbiorców, wśród których jest mnóstwo osób kompletnie niezainteresowanych ofertą. Podobnie jest w przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego, choć tutaj problemem nie jest brak zainteresowania danym produktem czy usługą, ale lokalizacja. Opłacając pozycjonowanie ogólnopolskie, płacisz za wysokie pozycje w wyszukiwaniach zainicjowanych przez internautów z wszystkich części kraju. Tym samym jeżeli działasz tylko lokalnie, część środków jest marnowana. Natomiast pozycjonowanie Częstochowa sprawia, że wydajesz pieniądze na działania, dzięki którym docierasz tylko do osób, które realnie mogą skorzystać z Twojej oferty.

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie Częstochowa?

Zadaniem pozycjonowania stron www Częstochowa jest skierowanie uwagi robotów Google na lokalizację, w jakiej działa dana firma. Wymaga to podjęcia szeregu działań on-site jak i off-site. W ramach działań na stronie, przede wszystkim należy zamieścić odpowiednie frazy kluczowe  z nazwą miejscowości. Przykładowo, zamiast frazy „warsztat samochodowy”, używamy frazy „warsztat samochodowy Częstochowa”. W przypadku firm działających na terenie kilku miast lub też różnych dzielnic miasta, dobrym pomysłem jest stworzenie osobnych podstron dla każdej z nich. W takim przypadku na poszczególnych podstronach zamieszczamy frazy z nazwami poszczególnych miast lub dzielnic.

Działania off-site w przypadku pozycjonowania lokalnego to przede wszystkim link building na odpowiednich stronach. Rzecz w tym, aby algorytm Google uznał firmę za rozpoznawalną i cenioną w danym regionie. Dlatego też z perspektywy pozycjonowania stron Częstochowa, najcenniejsze są linki na stronach lokalnych.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Pozycjonowanie ogólne – w symbiozie z pozycjonowaniem lokalnym

Wykonanie pozycjonowania pod konkretne miasto czy też dany region nie oznacza, iż można całkowicie zrezygnować z wdrożenia standardowych działań SEO. Oczywiście, jeśli działasz w Częstochowie, nie interesują cię użytkownicy z Warszawy czy Gdańska, tak więc pozycjonowanie strony pod ich wyszukiwania nie ma sensu. Niemniej jednak równie ważne jak w przypadku pozycjonowania ogólnopolskiego jest przystosowanie strony pod wymagania robotów Google. Rzecz w tym, iż niezależnie od fraz kluczowych oraz profilu działania firmy, Google ocenia stronę pod kątem jej przydatności. Pod uwagę branych jest wiele czynników, a wśród nich m.in.:

  • czas wczytywania strony głównej
  • czas wczytywania podstron
  • przejrzystość witryny
  • wartość merytoryczna treści
Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Optymalizacja techniczna strony jest niezbędna, aby Google uznało witrynę za przyjazną dla użytkownika. Należy jednak zadbać nie tylko o stronę główną, ale również o każdą z podstron. Działania on-site przyspieszające wczytywanie się strony polegają między innymi na kompresji wszelkich plików. Im więcej zdjęć czy filmów na stronie, tym jest ona większa, a co a tym idzie, wczytuje się dłużej.

Dlatego tak istotne jest zmniejszenie rozmiarów plików. Należy również pamiętać, że robot Google jest dziś niezwykle inteligentny i umiejętnie ocenia również przejrzystość witryny oraz przydatność treści. Istotne kwestie, o jakich trzeba pamiętać, to dzielenie treści na akapity, stosowanie śródtytułów, pogrubień, czy też unikanie powtórzeń. Wszelkie powyższe działania służą przekonaniu Google, iż strona jest przydatna, jednak to dopiero wstęp do właściwych działań SEO. Algorytm jest bowiem gotowy zamieścić dobrze przygotowaną stronę na pierwszych pozycjach wyszukiwań, jednak musi wiedzieć, o jakie frazy chodzi. Nie stanie się to bez dostarczenia fraz kluczowych.

Cennik Pozycjonowania Częstochowa

Pozycjonowanie lokalne Częstochowa już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.

Dane kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 22 213 92 20
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980