Pozycjonowanie Bydgoszcz

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Bydgoszcz to ósme pod względem liczby ludności miasto w Polsce. Tym samym ilość przedsiębiorców, zarówno usługodawców jak i sprzedawców, działających w mieście jest bardzo duża. Nie jest łatwo wyróżnić się i zdominować rynek. W osiągnięciu sukcesu niezbędne jest pozycjonowanie Bydgoszcz. Na czym ono polega i jakie są bezpośrednie korzyści wynikające z osiągnięcia wyższych pozycji w wyszukiwaniach?

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz – co to takiego?

Nie każdy przedsiębiorca rozumie, na czym polega pozycjonowanie. Nic w tym złego, ponieważ prowadząc firmę trzeba znać się na branży, w której się działa, a kwestię promocji i działań pokrewnych można zostawić specjalistom. Wyjaśnię zatem pokrótce na czym polega pozycjonowanie.

Pozycjonowanie to szereg działań, dzięki którym strona internetowa jest wyświetlana w wyszukiwaniach na jednej z pierwszych pozycji. Dzięki temu, kiedy internauta wpisze w Google frazę związaną z tym, czego szuka, trafi na Twoją stronę. Pozycjonowanie Bydgoszcz, podobnie jak pozycjonowanie na każde inne miasto oraz to ogólnopolskie, wykonuje się na dwóch poziomach. Pierwszy z nich to ogólne działania, dzięki którym strona jest doceniana przez algorytm Google, który nie spycha jej na odległe pozycje jako nieprzyjaznej i nieprzydatnej dla użytkownika. Drugą kwestią jest natomiast pozycjonowanie pod określone frazy.

Pozycjonowanie na poziomie ogólnym

Pierwszy poziom, o którym wcześniej wspomniano, to niejako przygotowanie strony do właściwego pozycjonowania. Podejmuję szereg działań, dzięki którym strona jest doceniana przez Google. Absolutną podstawą jest optymalizacja witryny pod kątem technicznym. Dbam o to, aby wszelkie pliki zamieszczone na stronie były skompresowane, dzięki czemu nie spowalniają one działania strony. Wykonuje również inne czynności, które zasadniczo mają jeden cel – maksymalnie przyspieszyć obsługę witryny.

Ponadto, konieczne jest również jak najdłuższe utrzymanie uwagi internauty, który trafi na daną stronę. Dlatego też szata graficzna witryny powinna być atrakcyjna, a treść, która się na niej znajduje – angażująca. Dlaczego to tak ważne? Oceniając przydatność strony internetowej dla użytkownika, algorytm między innymi sprawdza średni czas, jaki internauta spędza na stronie.

Kolejna rzecz to przekonanie Google, iż na stronie znajdują się ważne treści , przez co powinno na nią trafiać jak najwięcej internautów. W tym celu konieczne jest zamieszczenie linków do strony na witrynach zewnętrznych. Rzecz jasna ważna jest ilość linków, jednak niemniej istotny jest prestiż stron, na których się one pojawią.

Pozycjonowanie pod frazę

Ogólne pozycjonowanie to działanie, które trzeba przeprowadzić na wstępie, przed pracą nad kolejnymi frazami. Później natomiast część czynności w ramach podtrzymywania prestiżu strony w oczach Google jest prowadzona równolegle z czynnościami mającymi na celu podwyższenie pozycji na poszczególne frazy. Jednak na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie pod frazy i jak ono przebiega?

Pierwszym etapem jest odnalezienie fraz, pod które warto przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie Bydgoszcz(pozycjonowanie lokalne) oraz pozycjonowane ogólnopolskie. Korzystając z profesjonalnych programów oraz  obserwacji najgroźniejszej konkurencji, określam, jakich fraz używają internauci zainteresowani ofertą firm działających w branży mojego Klienta. Następnie przechodzę do właściwych działań, które polegają między innymi na nasyceniu strony głównej oraz podstron odpowiednimi frazami. Niemniej jednak nie chodzi o to, aby zamieścić je tam w dowolnym miejscu i formie – niezbędna jest odpowiednia stylistyka tekstu, gdyż Google coraz skuteczniej wychwytuje wszelkie błędy, karcąc za nie odebraniem wysokiej pozycji w wyszukiwaniach. Frazy kluczowe należy zamieścić również na stronach zapleczowych, odsyłających do właściwej witryny.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz

Działania polegające na pozycjonowaniu strony pod polskie frazy kluczowe należy podzielić na lokalne oraz ogólnopolskie. Pozycjonowanie lokalne polega na skierowaniu oferty do mieszkańców danego regionu – najczęściej konkretnego miasta – natomiast pozycjonowanie ogólnopolskie nie ma tak ściśle określonej grupy odbiorczej. Dlatego też w przypadku działań lokalnych do fraz kluczowych dodaje się również nazwę miasta, którą internauci często wpisują szukając usługodawców działających w okolicy. Pozycjonowanie Bydgoszcz jest zatem niezbędne w przypadku punktów naziemnych skupionych na działaniach lokalnych. Jednak warto, aby skorzystali z niego również przedsiębiorcy działający na większym obszarze, do którego należy  Bydgoszcz.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Co zyskujesz dzięki pozycjonowaniu?

Podstawową korzyścią, jaka wynika ze skutecznego pozycjonowania, jest zwiększenie ruchu na stronie. Naturalną konsekwencją większej ilości odwiedzin na stronie jest natomiast zwiększenie sprzedaży, a tym samym przychodów. Nie ma zatem wątpliwości, ze pozycjonowanie zwiększa przychody, przyspieszając rozwój firmy. Jednak to nie wszystko, dzięki poprawnie prowadzonym działaniom SEO, Twoja firma zyskuje również większy prestiż. Jest to szczególnie widoczne w przypadku działań lokalnych. Skuteczne przeprowadzenie pozycjonowania Bydgoszcz skutkuje większym szacunkiem ze strony lokalnych Klientów, którzy widząc witrynę wyróżnioną przez Google poprzez umieszczenie jej na szczycie wyszukiwań, wnioskują, iż mają do czynienia z  poważnym i profesjonalnym przedsiębiorstwem.

Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Cennik Pozycjonowania Bydgoszcz

Pozycjonowanie lokalne Bydgoszcz już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.