Pozycjonowanie Bielsko Biała

Michał Wiercimok

Michał Wiercimok

Od 2003 roku pomagam firmom zwiększać zyski z wyszukiwarki Google, dzięki skutecznym strategiom SEO. Dowiedz się więcej.

Formularz kontaktowy

Dzisiaj już niemal każdy korzysta z internetu w celu znalezienia informacji o usługach czy produktach. Niektórzy robią to regularnie, inni sporadycznie, jednak nie ma wątpliwości, że obecność firmy w internecie jest absolutnie konieczna. Oczywiście ważnym aspektem kampanii internetowej są reklamy, jednak nic nie daje takich rezultatów, jak wysokie pozycje w wyszukiwaniach internetowych.

Zarówno widoczność w wyszukiwaniach ogólnopolskich, jak i lokalnych jest bardzo ważna, jednak w tym miejscu chciałbym się zająć tą drugą kwestią. Dlaczego prowadząc działalność w Bielsku-Białej, powinieneś się zdecydować na pozycjonowanie Bielsko Biała?

Pozycjonowanie stron Bielsko Biała – bodziec dla wzrostu przychodów

Prowadząc firmę, przedsiębiorca stawia sobie różne cele. Wszystkie one mają jednak prowadzić w tym samym kierunku – ku większym przychodom. Tak też jest z pozycjonowanie stron www Bielsko Biała. Bezpośrednie działania SEO mają różne cele, ostatecznie jednak chodzi o to, aby wzrosły przychody firmy. Czy pozycjonowanie lokalne jest w tej kwestii skuteczne? O ile nie zaniedba się innych istotnych kwestii, takich jak atrakcyjna oferta i perswazyjny przekaz, pozycjonowanie stron Bielsko Biała gwarantuje sukces.

Dzięki pozycjonowaniu przychody firmy rosną za sprawą zwiększającej się liczby odwiedzin na stronie. W przypadku sklepów internetowych oraz usługodawców świadczących usługi całkowicie online, korelacja między ilością wejść na stronę, a wzrostem przychodów jest bardo wyraźna.

W przypadku firm działających stacjonarnie oczywiście występuje więcej czynników decydujących o tym, czy użytkownik skorzysta z oferty. Wynika to z faktu, ze nie ma on możliwości, aby zrobić to przez internet, lecz musi wybrać się do placówki firmy.

Dlatego też w przypadku palcówek stacjonarnych pozycjonowanie stron internetowych Bielsko Biała ma za zadanie nie tylko przyciągnąć więcej klientów na stronę, ale również zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz jej renomę.

Chodzi bowiem o to, aby zwiększać świadomość marki, dzięki czemu nawet jeśli w tej konkretnej sytuacji użytkownik jednak nie skorzysta z oferty, bardzo możliwe, że zrobi to kiedyś w przyszłości.

Z przedstawionych powyżej argumentów na rzecz opłacalności pozycjonowania Bielsko Biała wynika, iż poza wzrostem przychodów, daje ono również takie korzyści, jak:

  • wzmożony ruch na stronie
  • większa popularność firmy
  • wzrost renomy marki
Pozycjonowanie Katowice
Pozycjonowanie stron internetowych – wykres wzrostu widoczności i ruchu

Pozycjonowanie organiczne vs płatna pozycja w wyszukiwaniach Google

Istnieją dwa sposoby na zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwaniach Google. Są to:

  • pozycjonowanie organiczne
  • wykupienie pozycji w wyszukiwaniach Google

Pozycjonowanie organiczne

Mianem pozycjonowania organicznego określa się powadzenie działań, za sprawą których algorytm Google decyduje o umieszczeniu witryny na szczytach wyszukiwań. Wśród działań SEO, które wykonuję w ramach pozycjonowania Bielsko Biała, zawierają się m.in.: optymalizacja techniczna strony, odnalezienie fraz kluczowych i nasycenie nimi treści, czy link building. Generalnie czynności te są niezbędne do przeprowadzenia zarówno w przypadku pozycjonowania na całą Polskę, jak i lokalnego. Jednak jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych Bielsko Biała, wymagana jest pewna modyfikacja działań. Przykładowo, poza frazami dotyczącymi działalności firmy, na stronie głównej i podstronach oraz na stronach zapleczowych powinna się również pojawiać nazwa miejscowości. W przypadku największych miast można także rozważyć zamieszczenie nazw dzielnic.

Aby dowiedzieć się więcej o procesie pozycjonowania stron polecam artykuły:

Wykupienie pozycji w wyszukiwaniach Google

Alternatywą dla pozycjonowania organicznego jest wykupienie pozycji w Google. Oczywiście działanie to daje pewne rezultaty, niemniej jednak często efekty rozczarowują przedsiębiorców. W czym rzecz? Ze względu na duży popyt na usługę, wynikający głównie z nieświadomości przedsiębiorców, stawki za  pozycję w wyszukiwaniach są wysokie, jednak co najważniejsze, współczynnik konwersji jest niższy, niż przy tych samych nakładach przeznaczonych na organiczne pozycjonowanie stron Bielsko Biała. Z czego to wynika? Wydaje się, że główną przyczyną braku opłacalności wykupywania pozycji w wyszukiwaniach Google jest brak zaufania ze strony użytkowników wobec reklamowanych stron. Należy bowiem zaznaczyć, że jeśli zapłacisz za swoją pozycję, Google odpowiednio oznaczy link do Twojej strony, przez co internauci będą wiedzieli, że zapłaciłeś za reklamę.

Raczej nie uda Ci się znacząco zwiększyć przychodów poprzez płatną pozycję w Google, ponadto nie licz również na zwiększenie prestiżu marki. Użytkownicy doceniają firmy, które wygrywają z konkurencją. Zwycięstwem z pewnością jest samodzielne zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwaniach, natomiast trudno nim nazwać jej wykupienie. Wykupione miejsce może dać pewne krótkoterminowe efekty, jednak w dłuższej perspektywie nie gwarantuje sukcesu. Warto też pamiętać, że sztuczne podwyższanie pozycji w Google nieustannie generuje w zasadzie takie same koszty, podczas gdy pozycjonowanie organiczne po początkowej inwestycji staje się coraz tańsze.

Skuteczne pozycjonowanie Bielsko Biała to dzisiaj niezbędny środek marketingowy dla każdego przedsiębiorstwa, które przynajmniej częściowo prowadzi swoją działalność właśnie w Bielsku Białej. Jest to skuteczne działanie marketingowe, które w krótszej lub w dłuższej perspektywie zwiększa przychody firmy, jak również zapewnia jej renomę. Istnieje również możliwość wykupienia pozycji w wyszukiwaniach Google, jednak przeważnie działanie to okazuje się dawać gorsze efekty i jest mniej opłacalne finansowo.

Cennik Pozycjonowania Bielsko Biała

Pozycjonowanie lokalne Bielsko Biała już od 799 zł netto miesięcznie. Dla niektórych konkurencyjnych branż efektywność działań w tych budżetach może być niższa i może wymagać większego zaangażowania.

Dane kontaktowe

Michał Wiercimok 
T: +48 22 213 92 20
T: +48 535 629 629 
E: [email protected]
Top Position
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice
NIP 634-266-04-64 
REGON: 241748980