Pomysł na biznes

Chcesz w końcu prowadzić własny biznes, ale nie wiesz do końca co chcesz robić, lub nie jesteś pewien czy się to uda? Jeśli szukasz pomysłu na biznes, dzięki któremu zaczniesz więcej zarabiać i zyskasz więcej wolności, przeczytaj ten wpis.

W dzisiejszych czasach, otworzenie własnej firmy jest bardzo proste. Co więcej od 30 kwietnia 2018 roku w polskim prawie istniej pojęcie działalność nierejestrowana (również Firma na próbę), dzięki czemu możesz w pełni legalnie i bez zbędnych formalności sprawdzić swój pomysł na biznes.

Aby rozpocząć działalność, musisz mieć produkt lub usługę, znaleźć ludzi, którzy chętnie za niego zapłacą, oraz określić sposób zapłaty. Pamiętaj, daj ludziom to, czego tak naprawdę chcą, a nie to, co według Ciebie powinni dostać.

Praca dodatkowa

Jeśli nie jesteś doświadczony w biznesie, większość pomysłów możesz wykorzystywać, jako projekt poboczny do pracy na etacie, z czasem dopiero zadecydować czy chcesz się temu poświęcić. Pracujesz na etacie i nie masz czasu? Spróbuj zacząć pracować zdalnie, oszczędzisz czas na przygotowanie się do pracy oraz dojazd z i do biura.

Pomysł na biznes

Masz pomysł na biznes? A może dopiero go szukasz? Poniżej lista pomysłami, które aktualnie zyskują na popularności. Pomysły opisują biznesy zarówno na „pełen etat”, jak i dodatkowe zajęcie (Side Project)

Kierowca

Masz wolne popołudnia, prawo jazdy i samochód? Możesz spróbować swoich sił jako kierowca. Najprostszym sposobem, jest dołączenie na przykład do firmy jak Uber czy Bolt.

Ładowanie pojazdów elektrycznych

Na polskich ulicach pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych, które należy ładować, operatorzy niektórych z nich umożliwią zarobek poprzez ładowanie ich poprzez noc. Firmy, które działają w naszym kraju to między innymi: Blinkee City, Lime, hive, Bird i CityBee.

Franczyza

Franczyza, czyli firma pod sprawdzoną marką. Wiele firm oferuję możliwość pracy na własny rachunek, ale pod ich marką. Dzięki temu otrzymasz sprawdzony model biznesowy i rozpoznawalną markę. Przykładową franczyzą jest sieć restauracji McDonald’s.

Przewodnik turystyczny

Według danych GUS z roku na rok przybywa turystów w Polsce. Zarówno Polacy coraz częściej zwiedzają nasz kraj jak i turyści z zagranicy. Najwięcej turystów spoza przyjechało z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Tym samym rośnie popyt na noclegi jak i inne usługi turystyczne, na przykład przewodników po mieście.

Wynajem krótkoterminowy mieszkania

W nawiązaniu do punktu powyżej, rosnąca ilość turystów zwiększa popyt na wynajem krótko terminowy mieszkań. Mieszkanie takie, ale i tylko na przykład jeden wolny pokój jeśli mamy, możemy łatwo wystawić na wynajem poprzez portal jak www.airbnb.pl. Aktualnie jednak poprzez niskie stopy procentowe i relatywnie łatwy dostęp do kredytów na nieruchomości, podaż mieszkań na rynków jest bardzo duża, należy dobrze zaplanować taką formę zarobku.

Sprzątanie

Praca zarówno jako główne zajęcia jak i praca dodatkowa. Koszt sprzątania sprzątania mieszkania ok. 50 m² to 120 – 150 zł. 3h pracy. Cena sprzątania domu o powierzchni 120 m² to średnio 300 – 400 zł. Czas sprzątania ok. 6h, Stawki za sprzątanie biur są średnio o połowę niższe – ale czas ich sprzątania o wiele krótszy. Sprzątanie biur odbywa się zazwyczaj przed ich otwarciem lub po ich zamknięciu.

Usługi związane ze ślubem i weselem

Okres letni to wzmożony sezon ślubów i wesel, nowożeńcy coraz częściej wyszukują ciekawych atrakcji na ten wyjątkowy dzień. Usługi zdobywające popularność w tym segmencie to między innymi Fotobudka, Fotolustro, Bańki mydlane, Ciężki dym, Balony z helem, występy różnych artystów.

Opieka nad dziećmi

Praca niania, opiekunka dla dzieci. Pomysł na biznes w pełnym wymiarze godzin, jak i jako praca dorywcza.

Opieka nad zwierzakami

Usługa znana również pod nazwą Petsitter – poszukiwana w szczególności w czasie wakacji. Opieka nad psem i opieka nad kotem może być dobrym pomysłem dorobienia. Rozpocząć można od spacerów z psem, opieki nad psem lub kotem w domu właściciela.

Ciekawostka, pracę taką możesz połączyć również z podróżowaniem. Wiele osób na całym świecie potrzebuje pomocy podczas wyjazdu, udostępniając w zamian swój dom. Takie oferty znajdziesz na portalach jak: trustedhousesitters.com, housecarers.com, nomador.com, itp.

Home staging / Urządzenie mieszkania

Aktualnie trwa boom na rynku nieruchomości, zarówno pod kątem kupna sprzedaży, jak i wynajmu, w tym wynajmu krótkoterminowego. Wiele osób na tym rynku nie ma doświadczenia i umiejętności odpowiedniego prezentowania mieszkania, oraz robienia zdjęć dla serwisów internetowych. Odpowiednio przygotowane mieszkanie oraz odpowiednio stworzone zdjęcia pomagają szybciej sprzedać, czy wynająć mieszkanie. Pozwalają również uzyskać wyższą wartość.

Praca w domu

Pomysł na biznes w domu, jako praca zdalna i nie tylko jako praca dodatkowa. Zastanawiasz się jak znaleźć pomysł na biznes w domu? Poniżej kilka propozycji, które aktualnie szybko zyskują na popularności.

Doradztwo

Specjalizujesz się w czymś od dawana, lubisz pomagać ludziom? Możesz spróbować pracy jako doradca. Możesz doradzać na przykład jako wirtualna księgowa, dietetyk, trener, ale również możesz doradzać jak zorganizować wakacje na własną rękę.

Co potrzebujesz żeby zacząć? Wybierz konkretną dzidzię, opisz wartość jaką dostarczasz, oraz zapłatę. Stwórz ofertę handlową, stosując proste zdanie. Pomagam …[nisza]… uzyskać …[rezultat]… poprzez …[oferta]… Więcej o tworzeniu ofert handlowych znajdziesz we wpisie Oferta Handlowa – jak stworzyć, wzór.

Wirtualna asystentka, asystent

Wiele osób, pracujących jako freelancer lub mikroprzedsiębiorca, nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowej osoby na etat jako asystenta. Z drugiej strony potrzebują wsparcia w codziennych, biurowych pracach.

Prowadzenie bloga internetowego

Coraz więcej osób utrzymuje się z prowadzenia własnego bloga, vloga, itp. Nie jest to zajęcie, dzięki któremu uzyskasz gratyfikacje od razu. Wymaga dużo pracy i samozaparcia, w dodatku nie ma gwarancji sukcesu. Jednak zaletą jego jest duża niezależność i możliwość kreowania własnego wizerunku.

Zobacz też wpis: Jak założyć bloga?

Coraz więcej film prowadzi lub chce prowadzić bloga w ramach content marketingu, jednak nie mają czasu i zasobów. u rozliczenie jest najczęściej za wykonaną pracę – najczęściej od posta i zależne od zaawansowania branży.

Agencja marketingu internetowego

Prowadź profile w social mediach dla małych biznesów

Rękodzieło

Ludzie coraz częściej poszukują czegoś nowego, o wyjątkowej jakości. Takie doświadczenie daje rękodzieło. Do rękodzieła mogą należeć takie rzeczy jak

  • Biżuteria
  • Ozdoby świąteczne
  • Wyroby kosmetyczne (na przykład mydła).
  • Szycie, tworzenie z materiału (Chusty, nosidełka dla niemowląt, ubrania, akcesoria dla zwierząt, indywidualnie zdobione torby na zakupy, torebki z filcu, itp.)
  • Zaproszenia ślubne
  • Kartki na święta i inne okazje
  • Torty na zamówienie

Pomoc w wydawaniu książki

Coraz więcej osób zarabia wydając książkę, to pomysł również dla Ciebie. Ale mniej oczywistym biznesem może być pomoc w wydawaniu książki. Pomoc w wybraniu modelu wydawania, kontakt z drukarniami, marketing i sprzedaż książki.

Zobacz też wpis: https://www.internetmaker.pl/jak-wydac-ksiazke/

Usługi fotograficzne

Coraz bardziej rośnie świadomość efektu jaki odgrywają profesjonalne zdjęcia, tym samym rośnie zapotrzebowania na profesjonalne usługi fotograficzne. Dobrą praktyką jest wyspecjalizowanie się w danej dziedzinie, na przykład: fotografia kulinarna, fotografia ślubna, fotografia nieruchomości, fotografia zwierząt, fotografia dzieci, fotografia produktowa (dla sklepów internetowych), itp.

Handel – Sklep Internetowy

Sprzedaż internetowa rośnie z roku na rok, dodatkowo coraz łatwiej jest sprzedawać z Polski na cały świat. Rozpoczęcie handlu w internecie jest coraz prostsze, z drugiej strony z tego samego powodu jest duża konkurencja.

Zobacz Wpisy: Jak założyć sklep internetowy oraz WooCommerce – Czyli sklep internetowy na WordPress.

Copywriter / Ghostwriter

Content is King jak powiedział Bill Gates – to różnego rodzaju treści szukamy w internecie. I pomimo w pewnym sensie ich przesytu, wciąż konsumujemy nowe. Treści wykorzystywane są przez portale informacyjne, branżowe, przez specjalistów SEO, przez firmy w marketingu treści, itp.

Popyt na treści jest bardzo duży, praktycznie bez problemu można znaleźć zlecenia.

Próg wejścia w tę branże jest bardzo niski, to plus, gdyż nie ma bardzo dużych wymagań i można szybko zacząć, oraz z tego samego powodu minus, gdyż jest duża konkurencja.

Montaż Filmów

Filmy to najszybciej zyskujące na popularności treści w internecie. Jednocześnie występuje deficyt osób, które potrafią dobrze zmontować filmy na potrzeby internetu (na przykład na YouTube).

Naukę można rozpoacząć od bezpłatnych programów jak BlackMagic DaVinci oraz tutoriali w serisie YouTube. Jednak by wygodnie i sprawnie montować wymagany jest dobry komputer z wydajną kartą graficzną.

Na zakończenie

Powyższa lista ma za zadanie zainspirować Cię do znalezienia nowego pomysłu na zarobek. Zarówno dodatkowy jak i główny.

Szukając okazji do zarobku uważaj. Jest wiele osób, oferujące cudowne metody zarobku bez pracy, lub przy minimalnym wysiłku jak klikanie w banery, itp. Zastanów się, jeśli zarabianie było by takie proste to wszyscy by jeździli Ferrari i mieszkali w willach.

Nie ma prostych biznesów, większość z nowych firm upada po 2 latach . Nie znalazłem konkretnych źródeł, robiąc research do wpisu spotykałem informacje że jest to aż 80%. Ale to nie oznacza, że Tobie się nie uda! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *