Pobieranie z YouTube

Pobieranie z YouTube

Często oglądając filmy na YouTube chcemy je zachować na później, na przykład ściągnąć i móc odtworzyć w miejscu gdzie nie ma dostępu do internetu – w samolocie, metrze, itp. Czasem po prostu chcemy zaoszczędzić na transferze w telefonie komórkowym. Jak ściągnąć film z popularnego serwisu z filmami?

Na tę potrzebę powstało wiele darmowych serwisów ułatwiających ten proces.

Lista popularnych serwisów do ściągania filmów i muzyki z YT

Uważaj, jeśli serwis taki chce od Ciebie podania numeru telefonu komórkowego, dodatkowych płatności, itp. Wybierz po prostu inny serwis.

Alternatywą mogą być bardziej zaawansowane programy instalowane na komputerze takie jak Jdownloader.org. Program ten poza serwisem YouTube umożliwia pobieranie filmów i innych plików z innych serwisów.

Jak ściągnąć film i muzykę z YT

  1. Wybierz serwis przez który chcesz pobrać. Na przykład: youtubnow.com
  2. W pole oznaczone jako „Insert YouTube URL here” wklej adres filmu. Adres filmu znajdziesz w pasku adresu przeglądarki, lub klikając w „Udostępnij” pod filmem.
  3. Wybierz format pliku oraz jego jakość i kliknij „download”.

Wszystkie inne systemy działają na bardzo podobnych zasadach. Polecam przetestować i wybrać najwygodniejszy.

 YouTube Premium

Posiadacze konta YouTube Premium, mogę ściągać filmy i oglądać je offline dzięki aplikacji mobilnej (Na komputerze możesz pobrać tylko swoje przesłane filmy).

Aby pobrać film na telefon komórkowy pod filmem kliknij przycisk Pobierz  lub wybierz Pobierz z menu kontekstowego filmu .

Pobieranie filmu na YouTube Premium
Pobieranie filmu na YouTube Premium

Zapisany w ten sposób film znajdziesz następnie z zakładce Biblioteka. Więcej na temat tej metody zarówno na Android jak i urządzania Apple (iPhone i iPad) z systemem iOS, znajdziesz pod adresem: https://support.google.com/youtube/answer/6141269

Prawa autorskie

Należy zapoznać się z informacją na jakiej zasadzie i licencji zostaje udostępnione wideo. Dodatkowo warto wiedzieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, tzw. dozwolone użytkowanie osobiste zezwala na pobieranie dzieł, które zostały już rozpowszechnione. Prawo nie pozwala natomiast na udostępnianie.

Więcej o prawach autorskich przeczytasz między innymi na stronie https://support.google.com/youtube/answer/2797466

Zobacz też:
Pozycjonowanie filmów na YouTube
Jak pobrać film z Facebook

    1. Właśnie testowałem pobieranie poprzez pierwszy podany link, wszystko przebiegło pomyślnie. Może opisz jak próbujesz pobrać? Przez jaką przeglądarkę, jakie urządzenie itp.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *