Jak udostępnić konto Google Ads?

Jak udostępnić konto Google Ads?

Jeśli masz już aktywną kampanię Google Ads możesz chcieć ją udostępnić nowej agencji interaktywnej, żeby ją dla Ciebie przeanalizowała lub poprowadziła według najlepszych praktyk.

Sposób numer 1

Aby udostępnić swoje konto Google Ads, zaloguj się do niego podając poprawne dane konta Google. Przejdź do zakładki „narzędzia” w prawym górnym rogu strony (ikonka klucza francuskiego), następnie do zakładki „Dostęp do konta” jak na obrazku poniżej. 

Będąc w zakładce „Dostęp do konta” możesz dodać nowego użytkownika, klikając w biały plusik na niebieskim tle. Po kliknięciu otworzy się nowe menu z możliwością ustalenia poziom dostępu oraz dodania adresu e-mail konta Google.

Dalej na podany adres zostanie wysłana wiadomość z prośbą o akceptację zaproszenia.

Sposób numer 2

 

Najprostszym sposobem przyznania agencji dostępu do konta Google Ads jest wysłanie przez agencję zaproszenia do konta z ich konta menedżera (MCK).
Aby to zrobić należy podać indywidualny numer identyfikacyjny.

Numer konta znajdziesz w kilku miejscach po zalogowaniu się do Google Ads, poniżej przykładowe miejsca:

Numer konta Google AdWords

Numer konta znajduje się w lewym menu (na zdjęciu), pod ikonką pomocy, oraz w menu konta (po kliknięciu na avatar). W starym wyglądzie konta Google Ads, numer ten znajduje się w prawym górnym rogu.

Numer identyfikacyjny konta zawsze składa się z 10 cyfr.

Gdy już podasz ten numer agencji, wyśle ona zaproszenie do konta, a Ty otrzymasz informację na adres e-mail przypisany do konta z instrukcjami.

Możesz również po zalogowaniu się do konta przejść do ustawień Ads i zaakceptować żądanie. W tym celu kliknij na ikonkę „trzy kropki” (w starym Ads ikonka koła zębatego) i przejdź do zakładki „Dostęp do konta”.

W zakładce Menedżerowie klienta wystarczy kliknąć i zatwierdzić żądanie. W tym miejscu również w przyszłości będziesz mógł zarządzać użytkownikami z dostępem do Twojego konta.

Warto pamiętać by dane te udostępniać jedynie zaufanym osobom. Dobrą praktyką jest również podpisywanie umów o poufności w celu zabezpieczenia tajemnic organizacji.

Wybierając agencję do obsługi kampanii Google Ads warto wybierać agencje posiadające status „Google Partners

5/5 (1 Review)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny:

Pozycjonowanie Stron - Poradnik

Pozycjonowanie Stron - Poradnik