Jak odblokować konto na Facebooku?

Jak odblokować konto na Facebooku?

Nagle straciłeś możliwość zalogowania się na swoje konto na Facebooku? Prawdopodobnie naruszyłeś jeden z punktów regulaminy portalu Facebook. W dobie gdy, regulaminy portali rzadko są czytane przez użytkowników, oraz cały czas modyfikowane pod kątem dopasowania ich do zmieniających się technologi i świata – można odnieść wrażenie, że dostało się karę bezzasadnie.

Najczęstszymi przyczynami blokady konta jest: podawanie nieprawdziwych danych, takich jak imię, czy nazwisko, podszywanie się pod kogoś,

Jeśli nagle nie możesz zalogować się na swoje konto na Facebooku możesz być niemal pewien, że naruszyłeś jedną z zasad portalu społecznościowego. Przykładami tego typu naruszeń są np. nieprawdziwe dane, podszywanie się pod kogoś, wykorzystywanie prywatnego konta w celach komercyjnych, mowa nienawiści. W takich sytuacjach, Facebook może wysłać ostrzeżenie związane z łamaniem regulaminu lub też od razu zdecydować się na blokadę konta – w zależności od tego, jaka jest skala twojego przewinienia.

Za co Facebook blokuje konta najczęściej

 • Facebook twardo nie zgadza się sprzedaż leków na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji.Podawanie nieprawidłowego wieku, gdy masz mniej niż 13 lat.
 • Spamowanie – na profilach publicznych, prywatnych, czy nawet swoim.
 • Częste zmiany imienia i nazwiska, podszywanie się pod kogoś innego, postaci fikcyjne.
 • Dodawanie kontrowersyjnych treści. Takimi treściami są między innymi groźby, materiały zawierające przemoc i samookaleczenia, materiały nacechowane seksualnie, propagujące nienawiść.
 • Dodawanie materiałów, których nie jesteśmy właściciel – naruszanie praw autorskich.
 • Promowanie i sprzedaż leków na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji.

Jak odblokować konto na FB

Gdy twoje konto zostało zablokowane masz prawo do odwołania się od tej decyzji. Jeśli sądzisz, że decyzja Facebooka nie była sprawiedliwa, kliknij opcję “Zablokowanie konta przez pomyłkę” (znajdziesz ją w tym formularzu).

Jeśli ktokolwiek oferuje Ci usunięcie blokady za jakąś opłatą – nie wierz w to.

Musisz wiedzieć, że za naprawdę poważne naruszenia Facebook ma prawo nie przywrócić twojego konta. Jak temu zapobiec? Najprościej… przestrzegać zasad regulaminu. Warto również zapoznać się z artykułem o standardach społeczności:
https://www.facebook.com/communitystandards/

Pomoże Ministerstwo Cyfryzacji

Jeśli odpowiedź Facebooka w sprawie zawieszenia konta jest negatywna, a uważasz, że konto zostało niesłusznie zablokowane, od początku 2019 roku jako pierwszy kraj na świecie, możesz otrzymać wsparcie od rządu.

Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odwolaj-sie-od-decyzji-portalu

Musisz mieć 18 lat, oraz blokada na konto nie została nałożona za działania niezgodne z prawem (na przykład postów, które promują ustroje totalitarne czy naruszają prawa autorskie) lub naruszające regulamin portalu Facebook — na przykład postów zachęcających do samobójstwa czy przemocy lub zawierających zdjęcia intymne lub pokazujące nagość.

Jak odblokować kogoś na FB

Jeśli zablokowałeś kogoś na Facebooku, możesz ja odblokować według poniższej instrukcji. Po odblokowaniu osoba ta będzie mogła zobaczyć Twoje posty udostępnione publicznie.

 1. Kliknij pozycję  w prawym górnym rogu dowolnej strony Facebooka i wybierz opcję Ustawienia.
 2. Przejdź do lewej kolumny Facebooka i kliknij Blokowanie.
 3. W sekcji Zablokuj użytkowników powinna pojawić się lista zablokowanych osób. Kliknij opcję Odblokuj obok imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować.
 4. Kliknij opcję Odblokuj obok imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować.
 5. Kliknij Potwierdź, aby ukończyć odblokowywanie osoby.

Uwaga: Jeśli kogoś odblokujesz, przez kilka dni nie będzie można ponownie zablokować tej osoby.

 1. Facebook teraz robi co mu się podoba przez 2 miesiące miałam usuwane konto 19 razy na 24 godz // pisali że dla bezpieczeństwa // dzisiaj chciałam się zalogować piszą że mam zablokowane konto choć nie wiem dlaczego nie naruszam standardu społecznościowego nie publikuję zdjęć seksualnych nie politycznych więc nie wiem czemu mnie tak potraktowali ,,,maria knot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *