Jak odblokować konto na Facebooku?

Jak odblokować konto na Facebooku?

Nagle straciłeś możliwość zalogowania się na swoje konto na Facebooku? Prawdopodobnie naruszyłeś jeden z punktów regulaminy portalu Facebook. W dobie gdy, regulaminy portali rzadko są czytane przez użytkowników, oraz cały czas modyfikowane pod kątem dopasowania ich do zmieniających się technologi i świata – można odnieść wrażenie, że dostało się karę bezzasadnie.

Najczęstszymi przyczynami blokady konta jest: podawanie nieprawdziwych danych, takich jak imię, czy nazwisko, podszywanie się pod kogoś,

Jeśli nagle nie możesz zalogować się na swoje konto na Facebooku możesz być niemal pewien, że naruszyłeś jedną z zasad portalu społecznościowego. Przykładami tego typu naruszeń są np. nieprawdziwe dane, podszywanie się pod kogoś, wykorzystywanie prywatnego konta w celach komercyjnych, mowa nienawiści. W takich sytuacjach, Facebook może wysłać ostrzeżenie związane z łamaniem regulaminu lub też od razu zdecydować się na blokadę konta – w zależności od tego, jaka jest skala twojego przewinienia.

Za co Facebook blokuje konta najczęściej

  • Facebook twardo nie zgadza się sprzedaż leków na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji.Podawanie nieprawidłowego wieku, gdy masz mniej niż 13 lat.
  • Spamowanie – na profilach publicznych, prywatnych, czy nawet swoim.
  • Częste zmiany imienia i nazwiska, podszywanie się pod kogoś innego, postaci fikcyjne.
  • Dodawanie kontrowersyjnych treści. Takimi treściami są między innymi groźby, materiały zawierające przemoc i samookaleczenia, materiały nacechowane seksualnie, propagujące nienawiść.
  • Dodawanie materiałów, których nie jesteśmy właściciel – naruszanie praw autorskich.
  • Promowanie i sprzedaż leków na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji.

Jak odblokować konto na FB

Gdy twoje konto zostało zablokowane masz prawo do odwołania się od tej decyzji. Jeśli sądzisz, że decyzja Facebooka nie była sprawiedliwa, kliknij opcję “Zablokowanie konta przez pomyłkę” (znajdziesz ją w tym formularzu).

Jeśli ktokolwiek oferuje Ci usunięcie blokady za jakąś opłatą – nie wierz w to.

Musisz wiedzieć, że za naprawdę poważne naruszenia Facebook ma prawo nie przywrócić twojego konta. Jak temu zapobiec? Najprościej… przestrzegać zasad regulaminu. Warto również zapoznać się z artykułem o standardach społeczności:
https://www.facebook.com/communitystandards/

5/5 (3 Reviews)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *